وقتی که دارایی از دست می رود، دوست از دشمن شناخته می شود.(حضرت علی (ع))

دسته ها :

 

همت در آغاز راه

همیشه آغاز راه دشوار است.

عقاب در آغاز پر کشیدن گاه پر می ریزد اما در اوج از بال زدن هم بی نیاز است.  

دسته ها :

به يکي ميگن:اگه دنيا رو بهت بدن چيکار ميکني؟
گفت:ميفروشمش ميرم اروپا.

دسته ها :

چگونه آی دی خود را از هکر پس بگیریم؟

اگه يه كم حواستون جمع باشه هيچ وقت آي دي تونو از دست نميديد اونم خيلي ساده است و اگه ايديتون هك شده ميتونيد همين حالا پسوردشو پيدا كنيد كه بستگي به حواس جمعي خودتون داره همان طور كه ميدونيد در هنگام گرفتن اي دي از شما سوالاتي ميشه از جمله:

zip code
secret guestion
country

و تاريخ تولد حالا اگه شما موقع ثبت نام اينارو يادتون بمونه اگه حتي كسي پسوردتونو پيداكنه و عوض كنه شما كافيه به، mail.yahoo.com   بروید و روی forget passwor   كليك كنيد كه همون سوالاتي كه در بالا به اونا اشاره شد ازتون ميپرسه جواب بديد بعد خود ياهوو پسورد ايدي شما رو عوض ميكنه و پسورد جديدي بهتون ميده.

نظر یادتون نره.            

دسته ها :

زندگی آنچه زیسته ایم نیست،

بلکه چیزی است که به یاد می آوریم تا روایتش کنیم.

                                                                (گابریل گارسیا مارکز)

دسته ها :

کاش از جنس جنون بال و پری بود مرا     مثل سیمرغ از اینجا سفری بود مرا

از همان کوچه سر میشکند دیوارش         باز در حالت مستی گذری بود مرا

هیچ پروا دلم از دغدغه راه نداشت         چون تو ای عشق اگر همسفری بود مرا

رقص زلف سر نی دیدم و با خود گفتم      بین هفتادو دو تن کاش سری بود مرا

پیشتر از آن که رسد مرگ بمیری هنر است     کاش ای کاش که روزی هنری بود مرا

شهدا را فراموش نکنید وبا ذکر10 صلوات روح شهدا را شاد کنیم0

دسته ها :

همه آدم‌ها با هم برابرند ، اما پول‌دارها محترمترند . همه آدم‌ها با هم برابرند ، اما دخترها پرطرف‌دارترند . همه آدم‌ها با هم برابرند ، اما بچه‌ها واجب‌ترند . همه آدم‌ها با هم برابرند ، اما خانم‌ها مقدم‌ترند . همه آدم‌ها با هم برابرند ، اما سياه‌ها بدبخت‌ترند و سفيدها برترند... البته تبعيضي در كارنيست . در كل همه آدم‌ها با هم برابرند ، اما بعضي‌ها برابرترند.

دسته ها :

چقدر سخته تو چشماي کسي که تمام عشقت رو ازت دزديد و به جاش يه زخم هميشگي رو به قلبت هديه داد زل بزني وبه جاي اينکه لبريز کينه و نفرت بشي ؛ حس کني هنوز هم دوسش داري... چقدر سخته دلت بخوادسرت و بازبه ديواري تکيه بدي که يه بار زير اوار غرورش همه وجودت له شده... چقدر سخته تو خيالت ساعتها با هاش حرف بزني اما وقتي ديديش هيچ چيزي جز سلام نتوني بگي... چقدر سخته وقتي پشتت بهشه دونه هاي اشک گونه هاتو خيس کنه اما مجبور باشي بخندي تا نفهمه هنوزم دوسش داري...

دسته ها :

زماني عاشقي و مي توني ادعا کني که عشقت واقعيه که رهاش کني ...در قفس را باز کني و بذاري پرنده ي قشنگ پروازکنه...ازاد.....ازاد......بذاري اونقدر بره که تو انتهايه اسمان ببينيش....مطمئن باش اگه دلش عاشق باشه و برگشتني باشه.برميگرده..اما.....اما اگر بر نگشت.....بسپارش دست خدا.....بذار انقدر پرواز کنه که به اونجايي که مي خواد برسه...به همان جايي که دله کوچيکش شاد بشه و احساس سعادت کنه....

دسته ها :

عشق ايستادن زير باران و خيس شدن با هم نيست. عشق آن است كه يكي چتر شود و ديگري هرگز نفهمد كه چرا خيس نشد.

دسته ها :

ازم پرسيد منو بيشتر دوست داري يا زندگي تو؟ خوب منم راستش رو گفتم، گفنم زندگيمو! ازم نپرسيد چرا؛ گريه كرد و رفت اما نمي دونست كه اون خودش زندگيمه.

دسته ها :

چگونه بفهميم آي دي مورد نظر تو کدوم رومه؟

هنگام pm با فرد مورد نظر منوی فایل رو باز کنید وgo to chat user...را انتخاب کنید.بعد از دادن id مورد نظر و زدن ok وارد رومی می شوید که فرد مورد نظر در آنجاست.

امیدوارم نهایت استفاده را برده باشید.

دسته ها :

يارو داشته پسرشو در مورد ازدواج نصيحت مي كرده، مي گه: پسرم خواستي زن بگيري، برو از فاميل زن بگير.. ببين تو همين دور وبر خودمون، داييت رفته زن داييت رو گرفته... عموت رفته زن عموت رو گرفته... حتي خود من، اومدم مادرت رو گرفتم!

دسته ها :

يه روز يه مرده مي ره نونوايي ديد صف مردونه شلوغه رفت توصف زنونه ايستاد و گفت : " آقا مادرم گفت يه نون بدين"

دسته ها :

به درخواست دوستان تعداد جوک ها رو بیشتر می کنم0

يه روز يه هزار پا از يه مورچه تقاضاي ازدواج مي كنه مورچه جواب منفي بهش مي ده هزارپا مي گه آخه چرا مگه من چه عيبي دارم مورچه نگاهي به پاهاي هزارپا مي اندازه و با فيس و افاده مي گه والله من حوصله اينهمه جوراب شستن رو ندارم.

دسته ها :

طریقه ی ساخت آی دی مجازی

ازمنوی یاهو مسنجرlogin را زده و my profile را باز کنید0سپس creat/edit my profile را بزنید.احتمالا از شما id وpassword می خواهد. بعد از دادن آن وارد صفحه ساخت id خواهید شد.creat new public profile را بزنید.در اینجا شما می توانید آی دی مجازی خود را بسازید.بعد از این که id شما قبول شد وارد my yahoo می شوید، این به معنی است که id شما مورد تائید قرار گرفته است.دوباره به صفحه ی اول باز گردید.این دفعه خواهید دید که دو id دارید.اگر این طور نیست refresh را بزنید.شما می تونید تا ششid به ان صورت بسازید.جلوی id اصلی شما default* نوشته شده است.می توانید یکی دیگر از idهایتان را به عنوان id اصلی انتخاب کنید.برای این کار make default را که جلوی id است بزنید.پس از پایان کار finish editing رو بزنید.اکنون شما می توانید با تمام این idها وارد روم ها شوید.یا در یک لحظه با چند id با فرد مورد نظرتون چت کنید.

نظر یادتون نره

دسته ها :

يه خرگوشه مي ره داروخونه مي گه: آقا هزار تا ميخ دارين؟ داروخونه چي مي گه: نه. خرگوشه هي هر روز مي آد و همون سوال را تکرار مي کنه.
داروخونه چي فکر مي کنه، هزار تا ميخ مي خرم و به هش ميدم، هم راحت مي شم و هم درآمدي داره، مي ره و اين کار را مي کنه. خرگوشه دوباره مي اد مي گه: آقا هزار تا ميخ دارين؟ داروخونه چي مي گه: بله. خرگوشه مي گه: اوه چه قدر ميخ !!!

دسته ها :

بالا بردن سرعت کامپیوتر

ده نكته مهم براي بالا بردن سرعت كامپيوتر شما

در نظر بگيريد كه سرعت كامپيوتر شما مرتباً كمتر و كمتر می شود، برنامه های نرم افزاری زمان زيادتری برای اجرا شدن لازم دارند و زمان وارد شدن به يك سايت در اينترنت، بسيار طولانی می شود. اتصال به شبكه اينترنت، هميشه مقصر و علت اصلی در پايين آمدن سرعت كامپيوتر نيست، بلكه خود كامپيوتر، مهمترين علت آن است. تعداد برنامه ها، فايل های قديمی و حتی تنظيمات اشتباه، از دلايل كم شدن سرعت كامپيوتر هستند. 10 نكته مهم ذيل به كامپيوتر شما سرعت می بخشد

استرت سريع! ا
اگر عمل
Shutdown در كامپيوتر درست انجام نشود، كامپيوتر در استارت بعدی، برای اينكه هارد را از لحاظ داشتن خطا يا اشتباه چك كند، با برنامه Scandisk استارت می شود كه مستلزم صرف زمانی طولانی است. برای اينكه از اجرا شدن Scandisk جلوگيری كنيد، به ترتيب زير عمل كنيد: از منوی استارت بر روی Run كليك كرده و بعد دستور msconfig را اجرا كنيد. سپس قسمت system configuration programs را باز كنيد و در قسمت Register، general كليك كنيد و سپس فرمان “ Scandisk after error by shutdown disabled “ را فعال كنيد. در آخر، همه پنچره ها را با دستور ok ببنديد و ويندوز را دوباره استارت كنيد.

از كار انداختن پخش آهنگ هنگام بالا آمدن سيستم
اگر كامپيوتر شما هنگام بالا آمدن سيستم، آهنگ پخش می كند، در صورتی كه آن را از كار بيندازيد، كامپيوتر سرعت بيشتری خواهد داشت. برای اين كار، به ترتيب از
Start/Settings/Control Panel، قسمت Sounds and Multimedia را انتخاب كنيد. پس از آن، پنچره ای باز می شود. در آنجا مشخص شده است كه كدام قسمتها به همراه پخش آهنگ عمل می كنند. قسمتهايی كه با پخش آهنگ همراه هستند، علامت بلند گويی را در كنار خود دارند بر روی قسمتهايی كه می خواهيد پخش آهنگ آنها را غيرفعال كنيد، مارك بزنيد. سپس از منوی Name كه در زير آن قرار گرفته است، دستور None را انتخاب كنيد.

لغو دستور اجرای اتوماتيك برنامه ها
بسياری از برنامه هاهنگام استارت به طوراتوماتيك اجرامی شوند. آيا شما واقعاً به همه آنها احتياج داريد؟ برای اينكه از استارت شدن اتوماتيك اين برنامه ها جلوگيری كنيد، از منوی استارت،
Run را انتخاب كرده و سپس دستور msconfig را اجرا كنيد. از طريق Register و بعد “ Auto Start “ قادر نخواهيد بود كه برنامه مورد نياز خود را به صورت مجزا انتخاب كنيد، بلكه فقط می توانيد علامت تيك (P) يا ضربدر (×) را از جلوی برنامه هايی كه نمی خواهيد اجرا شوند، برداريد.

پاك كردن برنامه ها
شما همواره برنامه هايی را از اينترنت
Download می كنيد. برای پاك كردن آنها از برنامه Uninstall استفاده كنيد، كه آن را می توانيد به ترتيب از Start/Settings/Control Panel تحت نام Add/Remove Programs پيدا كنيد. برنامه ای را كه می خواهيد پاك كنيد، مارك بزنيد و بعد بر روی آيكون Add/Remove كليك كنيد. بدين ترتيب، برنامه به طور كامل از كامپيوتر شما پاك می شود

ايميل های قديمی را پاك كنيد
ايميل هايی كه به خصوص با فايل های پيوست شده ( عكس، فيلم و فايل های موسيقی ) ارسال شده اند، سرعت و قدرت كامپيوتر را كاهش می دهند. به همين دليل، تمام ايميل های خود را به طور كامل بررسی كنيد و آنهايی را كه ديگر احتياجی نداريد، پاك كنيد.

Defragment كردن هارد
با دستور
Defragment، هارد كامپيوتر خود را مرتب كنيد. خود اين كار، زمان می برد، ولی در عوض، سرعت كامپيوتر شما را بالا خواهد برد. برای اين كار از منوی استارت Programs/Accessories/System tools/Disk Defragmenter را كليك كنيد. نكته: پس از شروع عمل Defragment، كامپيوتر را به حال خود بگذاريد و هيچ كار ديگری با آن انجام ندهيد.

عكس زمينه را غير فعال كنيد.
اين عكسها با وجود همه جذابيتی كه دارند قدرت و سرعت كامپيوتر را كم می كنند. بنابراين، بهتر است كه عكس پيش زمينه را برداريد. برای اين كار با كليك راست ماوس بر روی صفحه
Desktop، Properties را انتخاب كنيد و در قسمت Background، دستور None را انتخاب كنيد.

فايل های موقت و آدرس های اينترنتی موجود در حافظه موقت را پاك كنيد
در حالی كه در اينترنت مشغول جستجو هستيد،
Browser مثلاً (Internet Explorer) كپی سايت های بازديد شده را بر روی هارد قرار می دهد. اين كار، عمل جستجو را تسريع می كند، اما به تدريج مقدار زيادی اطلاعات جمع می شود كه سرعت كامپيوتر را كم می كند. بنابراين، بهتر است كه اين فايل ها را پاك كنيد. در Browser، از منوی بالای صفحه، Tools و سپس Internet Options را انتخاب كنيد و آن گاه بر روی Delete Files، Delete Cookies كليك كنيد.

كاهش ظرفيت فايل ها و آدرس های اينترنتی كه در كامپيوتر ذخيره می شوند.
پاك كردن هر روز فايل های موقت و آدرس های اينترنتی ، واقعاً اعصاب را خسته می كند. شما می توانيد
Cashe خود را طوری تنظيم كنيد كه فقط اطلاعات كمی را بتوانيد ذخيره كنيد. برای اين كار در Browser، Tools و سپس Internet Option را انتخاب كنيد. در پنجره باز شده بر روی قسمت Settings كليك كنيد. در آنجا قسمت Amount of disk space to use را برابر مقدار 1MB تنظيم كنيد.

روزآمد كردن ويندوز
شركت مايكروسافت به طور مرتب نسخه های
update ويندوز خود را برای كاربرانش ارائه می دهد. در نتيجه، قادر خواهيد بود كه درايوها و فايل های جديد را به صورت رايگان Download كنيد. از منوی استارت، قسمت Windows update را انتخاب كنيد. با اين كار، ويندوز نصب شده بر روی كامپيوتر شما update خواهد.

مراقب ویروسها باشيد
بعضی از ويروسها اثر بسيار مخربی بر روی سرعت سيستم شما دارند به همين دليل بايد همواره يک آنتی ويروس قوی را بر روی سيستم خود نصب نمائيد و دقت کنيد داشتن قويترين آنتی ويروس بدون
Update کردن آن عملاُ هيچ ارزشی ندارد. به زودی يک ويروس شايع را که اثر بسيارمخربی را بر روی سرعت سيستمها دارد را به شما معرفی مينمائيم.

نظر یادتون نره

دسته ها :

يه روز به خره مي گن: گوش هات چه قدر درازه،
خره مي گه: آخه هر خوشگلي يک عيبي داره!

دسته ها :

روزگار غريبي بود، جنگلي بود که درختی نداشت،
شکارچي بود که تفنگی نداشت، تفنگش فشنگی نداشت، با تفنگي که فشنگ نداشت، مي زنه به آهويي که سرنداشت و ميندازدش تو کيسه اي که ته نداشت. اگر چه اين شعر سر و ته نداشت ولي ارزش سر کار گذاشت شما رو داشت.

دسته ها :
X